Kāpēc Garmet
Krāsns
Biežāk uzdotie jautājumi
Papildaprīkojums
Kontakti
Saites

 
 

 
 


1. Kā izvēlēties pareizā lieluma krāsni?

   Krāšņu jauda norādīta pērtuvei, kuras sienas un griesti no iekšpuses siltināti un apdarināti ar koku. Katrs atklāts ķieģeļa, akmens, stikla, guļbaļķa nesiltināts sienas vai griestu  konstrukcijas kvadrātmetrs atbilst pērtuves palielinājumam par aptuveni 1 kubikmetru.
   Piemēram, pērtuves izmēri: garums  -  3metri
                                        platums - 2metri
                                        augstums - 2,5metri

   Pērtuves platība = 3 x 2 x 2,5 = 15 kubikmetri. 

   Viena siena izgatavota no atklātiem ķieģeļiem - garums 3 metri, augstums 2,5 metri

   Pērtuves platība = 15 + (3 x 2,5) = 22,5 kubikmetri.

2.Kādus akmeņus izmantot pirts krāsnī?

    Akmeņus pirts krāsnij var meklēt pie upes, jūras, grants karjerās vai uz lauka. Akmeņiem jābūt ar vienmērīgu struktūru, bez iedobēm un redzamiem citu minerālu ieslēgumiem. Neder smilšakmens, kaļķa un ģipša akmens un tiem līdzīgie, kuri sabirst temperatūras un ūdens iedarbības rezultātā. Uzkarstot, akmeņi nedrīkst izdalīt kaitīgus izgarojumus. Akmeņu krāterī gan iesakām izmantot rūpnieciski sagatavotus akmeņus, kurus var iegādāties dažādos tirdzniecības centros.

 

3. Cik ilgā laikā uzsilst krāsns?

   Atkarībā no pirts krāsns lieluma, no krāsns iekurināšanas brīža akmeņi ir gatavi tvaika iegūšanai  pēc 40 - 60 minūtēm. Tomēr, lai pērtuvē panāktu komfortablu mikroklimatu ir jāuzsilst pirts lāvām, sienām un grīdai. Atkarībā no pērtuves celtniecībā izmantotajiem materiāliem, telpas projekta, laika apstākļiem un gaisa temperatūras ārpus pirts, kurināšanai izmantotās malkas un citiem faktoriem, viss šis process var aizņemt vienu līdz divām stundām.

4. Kā apsildīt pirts priekštelpu?

  
Lai apsildītu pirts priekštelpu, krāsnij iespējams uzstādīt lielāku krāsns kurtuves tuneli, ar papildus čuguna resti gaisa padevei, un lielāku stiklu.  Informācija: Papildaprīkojums
   Vienkāršs un efektīvs risinājums ir virs krāsns, sienā iebūvēta, atverama lūciņa, kuras izmēri ir aptuveni (350x350mm) un, kura no zemes atrodas aptuveni 1,5 metru augstumā. Atverot lūku, no krāsns daļas, kura atrodas pērtuvē, sasilušais gaiss nokļūs pirts priekštelpā. Vienīgais mīnuss, ka šo risinājumu var izmantot tikai pirts uzsilšanas procesā, pirms iešanas pērtuvē, jo pēršanās procesā rodas mitrums un mitruma nokļūšana pirts priekštelpā nav vēlama. Tomēr, praktiski, kad priekštelpa ir jau uzsilusi, tās turpmākai apsildei parasti pietiek ar pirts krāsns kurtuves stikla izstaroto siltumu. 
  

 

 

 
GARMET ALL RIGHTS RESERVED